Delikatesy internetowe A.pl powiększyły swój zasięg o dwa kolejne miasta. Obecnie zakupy spożywcze w sieci za pośrednictwem A.pl mogą robić także mieszkańcy Torunia oraz leżącej w pobliżu Olsztyna Ostródy. W efekcie mapa zasięgu wywodzących się z Warszawy e-delikatesów obejmuje w sumie dziesięć miast Polski.

- Rozszerzenie działalności A.pl o Toruń i Ostródę to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. Stopniowo planujemy wchodzić z ofertą do kolejnych miast Polski i umacniać pozycję A.pl na rynku internetowych zakupów spożywczych. Niedawno ogłosiliśmy połączenie sił sprzedażowych z warszawskim sklepem Fresh24.pl i planujemy dalsze inwestycje – mówi Radosław Celiński, prezes spółki A.pl Internet, do której należą delikatesy A.pl. - Polski rynek e-grocery jest jeszcze w niewielkim stopniu nasycony, ale to się będzie stopniowo zmieniać. Coraz więcej osób przekonuje się, jak wielką wygodą i oszczędnością czasu jest robienie zakupów spożywczych przez internet. W miarę poszerzania się wiedzy konsumentów na temat zalet tego rozwiązania klientów będzie przybywać nie tylko w największych miastach, ale też w mniejszych ośrodkach – dodaje Radosław Celiński.

Delikatesy A.pl rozpoczynały działalność na terenie Warszawy. W grudniu 2010 r. w Olsztynie otwarto pierwszy oddział pod tą marką. W tej chwili poza Warszawą i Olsztynem A.pl działa także w Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy, Białymstoku, Szczecinie, Toruniu i Ostródzie.