Ponad 120 terenowych pojazdów będzie czekać na miłośników jazdy po bezdrożach podczas II Ogólnopolskich Targów OffRoad Show Poland, które odbędą się w najbliższy weekend, 16-17 listopada br. w Centrum MT Polska w Warszawie.  Przez dwa dni wydarzenia prezentowane będą najnowsze auta z napędem 4x4, unikatowe modele nieznanych marek, terenowe oldtimery oraz quady. W tym roku Mercedes-Benz przedstawi 10-tonową ciężarówkę Arocs w wersji 6x6. Będzie też okazja, by z bliska obejrzeć potężnego Unimoga pilotowanego przez Przemysława Saletę w Rajdzie Maroka, czy ciężarowego MAN-a TGA, jakim Grzegorz Baran startował w Rajdzie Dakar. Nie zabraknie też specjalnego toru i symulatorów, które pozwolą poczuć na własnej skórze moc terenowej przygody.

Podczas IX Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2011, które odbyły się w dniach 15-17 listopada w Centrum MT Polska w Warszawie, swoją ofertę dotyczącą infrastruktury miejskiej i drogowej przedstawiło 117 wystawców z Polski i zagranicy. Podczas Targów dużą popularnością cieszyły się liczne konferencje i seminaria, w trakcie których eksperci podejmowali najbardziej aktualne tematy nurtujące branżę.  W tym roku po raz drugi już Minister Infrastruktury wręczył wybranym firmom specjalne nagrody Grand Prix.

Szeroki wybór produktów, usług i rozwiązań stosowanych w infrastrukturze miejskiej i drogowej przedstawi 115 wystawców z Polski i zagranicy podczas rozpoczynających się 15 listopada IX Targów Infrastruktura 2011. Obok wszechstronnego katalogu ofert dla branży budowlanej na zwiedzających czeka bogaty program konferencji i seminariów tworzony przy wsparciu instytucji rządowych i samorządowych oraz kluczowych organizacji branżowych. IX Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2011 odbędą się w dniach 15-17 listopada w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na targi jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji na www.infrastruktura.info/rejestracja lub na miejscu podczas wydarzenia. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęli Minister Infrastruktury, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Sejmowa Komisja Infrastruktury. Patronem merytorycznym targów jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Infrastruktura dla szybkich kolei, trakcje, tabor kolejowy, sterowanie ruchem czy zarządzanie logistyką – to wiodące tematy konferencji „Koleje dużych prędkości w Polsce”, która odbędzie się 15 listopada w ramach I Salonu Kolei Dużych Prędkości „SUPERKOLEJ 2011” organizowanego na Targach Infrastruktura 2011. Spotkanie zostanie przygotowane przez działający przy Komitecie Transportu Polskiej Akademii Nauk Zespół ds. Kolei Dużych Prędkości. Będzie to okazja do zaprezentowania prac naukowo-badawczych i inwestycji dotyczących projektu budowy linii kolejowej dla ruchu pasażerskiego do 360 km/h. I Salon Kolei Dużych Prędkości, którego celem jest promowanie budowy szybkich kolei w naszym kraju i IX Targi Infrastruktura 2011 odbędą się w dniach 15-17 listopada w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na targi jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji na www.infrastruktura.info/rejestracja lub na miejscu podczas wydarzenia.

Blisko 2,8 tys. osób odwiedziło III Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów Event 2011, które w dniach 5 i 6 października odbyły się w Centrum MT Polska w Warszawie. Szeroką ofertę produktów i usług dla organizatorów eventów z agencji, firm oraz dla przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej zaprezentowało 116 wystawców. W programie targów znalazło się wiele interesujących konferencji i seminariów, a także warsztatów, w których w sumie wzięło udział kilkuset słuchaczy.

Wzrost liczby branżowych zwiedzających do 4033 zanotowały IV Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2011. Oferty dla przedstawicieli sektora hotelarskiego w tym roku zaprezentowało również więcej wystawców – 120 firm, wydawnictw, stowarzyszeń i instytucji branżowych. Przez trzy dni targom towarzyszyły konferencje i szkolenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a udział w nich wzięło kilkuset słuchaczy. Targi WorldHotel 2011 odbyły się w dniach 5-7 października w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Pawlak – Minister Gospodarki.

Nowe metody diagnostyki nawierzchni dróg za pomocą nowoczesnych narzędzi, jak ugięciomierz laserowy TSD i dynamiczny HWD, system radarowy 3DR czy system do pomiaru hałaśliwości nawierzchni CPX, zostaną zaprezentowane podczas seminarium organizowanego 15 listopada na Targach Infrastruktura 2011. Wiedzą w tym zakresie będą się dzielić krajowi i zagraniczni eksperci z renomowanych firm i instytucji ściśle związanych z tematyką drogownictwa. Organizatorem spotkania jest Instytut Badawczy Dróg i Mostów, lider nowoczesnych badań infrastruktury drogowej. IX Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2011 odbędą się w dniach 15-17 listopada w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Wykonawcy inwestycji infrastrukturalnych, producenci materiałów i surowców dla budownictwa drogowego, wyposażenia dróg i obiektów użyteczności publicznej, maszyn i sprzętu budowlanego, a także firmy oferujące rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą zdobyć Nagrodę Ministra Infrastruktury w konkursie na najlepszy produkt IX Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2011. Zgłoszenia tegorocznych wystawców oceni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury. Targi Infrastruktura 2011 odbędą się w dniach 15-17 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.